1. veebruarist 10. märtsini saab esitada avaldusi programmi „Erasmus+“ õpirändeks 2025/2026. õppeaastal. Teiste ülikoolide seas on võimalik sihtkohaks valida ka mõni Enlighti liikmesülikool.
Enlighti moodustavad kümme klassikalist teadusülikooli: Baskimaa Ülikool, Berni Ülikool, Bordeaux' Ülikool, Bratislava Comeniuse Ülikool, Galway Ülikool, Genti Ülikool, Groningeni Ülikool, Göttingeni Ülikool, Tartu Ülikool ja Uppsala Ülikool.
Enlighti üheks eesmärgiks on hoogustada üliõpilaste õpirännet ja soodustada rahvusvahelise õpikogemuse omandamist. Selleks on Tartu Ülikoolis lisaks erialapõhistele üliõpilasvahetuse kokkulepetele sõlmitud Erasmus+ koostööleping, mis võimaldab üliõpilastel – üldjuhul olenemata õppekavast – kandideerida üheks semestriks mõnda võrgustiku ülikooli.
Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi riigiteaduste üliõpilane Mariete Tamm õppis 2024. aasta sügisel vahetusüliõpilasena Šveitsis Berni Ülikoolis. Õpiränne andis talle võimaluse õppida väärikas tippülikoolis ja viibida rahvusvahelises ingliskeelses õpikeskkonnas. „Lisaks on võimalik luua õppe käigus sidemeid teiste partnerülikoolidega, näiteks võtta kursuseid Fribourgi Ülikoolist, mis on Bernist vaid pooletunnise rongisõidu kaugusel,“ sõnas Tamm.
Lisaks tugevale kõrgharidussüsteemile ja rahvusvahelisele keskkonnale tõstis Mariete Tamm esile ka Berni Ülikooli aktiivset välistudengite võrgustikku, kes korraldab iga nädal põnevaid üritusi, mis võimaldavad tutvuda uute inimestega. Ka õppimine on tänu Šveitsi õpirände programmi (Swiss-European Mobility Programme, SEMP) stipendiumile veidi soodsam.
„Berni linna eelis on selle asukoht Šveitsi südames – rongiga saab lihtsasti reisida nii riigi sees kui ka sõita naaberriikidesse. Samas on linn rahulik, tudengisõbralik ja turvaline,“ ütles Tamm. Tema teine valik olnuks Genti Ülikool, mille kohta oli ta samuti head tagasisidet kuulnud.
Kõik kogemuslood leiab ülikooli kodulehel olevast üliõpilaste kogemusnurgast, mida täiendatakse pidevalt. TÜ üliõpilased on oodatud kandideerima võrgustiku ülikoolidesse Erasmus+ programmi raames, osalema põimitud intensiivkursustel (Blended Intensive Programme, BIP) ja rikastama oma õpinguid huvipakkuvate veebipõhiste õppeainetega. Põimitud intensiivkursuste järgmine kandideerimisvoor algab märtsis.